ارتباط با دکتر امیر بیدختی

Amirbidokhti@gmail.com

مصاحبه‌های دکتر امیر بیدختی

گزیده‌ای از مصاحبه‌های دکتر امیر بیدختی با رسانه‌ها و مطبوعات

مصاحبه دکتر امیر بیدختی با پیام خاوران

فرصت‌های کارآفرینی جوانان در خراسان جنوبی

اشتغال آفرینی در خراسان جنوبی می‌تواند به چندین شکل تحقق پیدا کند. از یک سو، ساخت و ایجاد کارگاه‌های صنعتی بزرگ که نیازمند توجه جدی دولت و زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری و حمایت است مسلما به ایجاد زنجیره‌های ارزش افزوده و اشتغال پایدار کمک می‌کند. از سوی دیگر کسب‌وکارهای متوسط کارگاهی و خدماتی نقش مکمل در اقتصاد منطقه خواهد داشت و به نوبه خود ضریب اشتغال‌آفرینی بالایی نیز دارد.

مصاحبه دکتر امیر بیدختی با بیرجندانتخاب

بررسی مشکلات و چالش‌های فرهنگیان

برای بهبود کیفیت آموزش، نیاز است که به افزایش توجه به کیفیت نیروی انسانی. ارتقاء آموزش معلمان و اساتید، ایجاد برنامه‌های آموزشی نوین و توجه به نیازهای دانش‌آموزان توجه کنیم.

موارد ذکرشده از جمله تدابیری هستند که می‌توانند به ارتقاء کیفیت آموزش کمک کنند. همچنین، برنامه‌ریزی برای بهبود فضاهای آموزشی و افزایش سرانه امکانات در این فضاها با تکیه بر کمک‌های دولت، نهادهای انقلابی و خیران نیز امری ضروری است.

مصاحبه دکتر امیر بیدختی با آوای خراسان جنوبی

اهمیت اعتماد به جوانان

رفع بسیاری از معضلات جامعه، مستلزم افزایش قابل توجه مشارکت جوانان در اداره امور جامعه است. نگرش عقلانی به مسائل ،سپردن امور جامعه به انرژی بی‌پایان جوانان به ویژه جوانان تحصیل‌کرده، متعهد و کاربلد را تجویز می‌کند.

مسائل پیش‌گفته، همه و همه باعث می‌شود که سپردن اداره امور جامعه به جوانان نه یک انتخاب از بین چند انتخاب ممکن، بلکه یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر باشد. البته مسلما احترام و برخورداری از رهنمود پیشکسوتان، باید چراغ راه جوانان باشد

مصاحبه دکتر امیر بیدختی با بیرجند امروز

غفلت از اقتصاد دیجیتال، ضرری جبران‌ناپذیر

متاسفانه با وجود مزایای فراوان اقتصاد دیجیتال برای استان‌هایی هم‌چون خراسان جنوبی که در فاصله دور نسبت به مراکزسیاسی و جمعیتی قرار دارند، توجه چندانی به آن نشده است و برنامه مدونی در این خصوص وجود ندارد.
در صورت موفقیت در افزایش اشتغال، خواهیم توانست بیشترین بهره را از نیروی جوانان کشور ببریم که خود زمینه‌ساز رشد اقتصادی پایدار و بهبود معیشت نسل فعلی و آینده خواهد بود.

پیمایش به بالا